Back to Top

Green Power Pellet

Green Power Pellet – dwukomorowy kocioł C.O. na pellet

Green Power Pellet - kocioł C.O. na pellet | piec C.O. na pellet | Zgierz | Łódź | Pabianice Green Power Pellet z palnikiem na pellet to nowoczesny kocioł C.O., którego celem jest rozszerzyć funkcjonalność tradycyjnego wielopaliwowego kotła o wygodę ogrzewania pelletem. Najnowocześniejszy kocioł dwukomorowy – innowacyjna konstrukcja zaprojektowana tak, aby nie pozostawiać kompromisów. Łączy w sobie najlepsze cechy znanych kotłów: tradycyjnego zasypowego wielopaliwowego, oraz automatycznego kotła z palnikiem na pellet. 

Green Power Pellet posiada dwie niezależne komory, w których palenie może odbywać się jednocześnie lub w każdej komorze osobno. Tak więc zarówno w przypadku spalania paliw na konwencjonalnym ruszcie jak i peletu na palniku będą zachowane optymalne warunki spalania co gwarantuje wysoką sprawność kotła.

Green Power Pellet z palnikiem do spalania peletu jest w pełni automatycznym kotłem z nowoczesną metodą regulacji typu “Fuzzy Logic”. Kocioł dostosowany jest do automatycznego spalania paliw sypkich takich jak: pellet, ziarna zbóż, pestki, zrębki i trociny, oraz paliw stałych: węgla, miału, drewna. Urządzenie wyposażone jest w: palnik z sterownikiem, elastyczną rurę podającą, zbiornik paliwa, oraz zestaw czujników temperatury.

Green Power Pellet - kocioł C.O. na pellet | piec C.O. na pellet | Zgierz | ŁódźW przypadku palenia granulatem paliwo pobierane jest z zasobnika za pomocą podajnika ślimakowego i dostarczane do
palnika. Rozpalenie następuje w sposób automatyczny, za pomocą ceramicznej grzałki, która rozgrzewa się do temperatury 1200 oC. W zależności od wielkości zasobnika pojedynczy zasyp może wystarczyć na okres 7-90 dni.Pracą palnika w automatyczny sposób kieruje sterownik. Do wyposażenia standardowego należy czujnik temperatury kotła, czujnik temperatury CWU, oraz programator pokojowy, służący do sterowania temperaturą pomieszczeń.

Spalanie w obu komorach może następować jednocześnie. Rozpalanie paliwa w palenisku przeznaczonym do palenia ręcznego może odbyć się w sposób tradycyjny, lub za pomocą palnika na pellet. Po załadowaniu paliwa do komory, wystarczy uruchomić palnik na pellet, który po kilku minutach pracy spowoduje rozpalenie drugiej komory. Po osiągnięciu żądanej temperatury kotła sterownik zatrzyma pracę palnika. Paliwo stałe w komorze będzie paliło się samoczynnie, a po wypaleniu, gdy obniży się temperatura kotła, palnik na pellet podejmie pracę w sposób automatyczny. Jednoczesne użytkowanie obu komór pozwala cieszyć się wygodą użytkowania w pełni automatycznej kotłowni, pozwalając jednocześnie na obniżanie kosztów ogrzewania paląc w kotle w sposób tradycyjny.

Obejrzyj prezentację kotła EKO-MAX Pellet

Green Power Pellet - kocioł C.O. na pelet Zgierz | Łódź

Green Power Pellet może być wyposażony w palniki: ECO-PALNIK UNI, ECO-PALNIK PLUS, Platinum Bio, Ecofire 

 

 

 

Copyright © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: strony www internetowe Bydgoszcz