Back to Top

ECO-PALNIK VIP

Palnik na pellet

ECO-PALNIK Vip

Pierwszy, bezobsługowy i całkowicie samoczyszczący się palnik na pellet nowej generacji ze stalowym paleniskiem i ruchomym rusztem – do kotłów CO i procesów technologicznych, dedykowany do spalania pelletów przemysłowych i agro-pelletów.

Palnik na pellet agro ze słomy - ECO-PALNIK VIP

Zastosowano innowacyjne systemy:

  • CCSComplete Combustion System – system pełnego spalania – z nowatorskim systemem dystrybucji powietrza i dopalania gazów.
  • TCSTotal Cleaning System – system całkowitego czyszczenia – urządzenie czyści się systematycznie w czasie pracy i całkowicie na koniec cyklu palenia.
  • ERSEasy Review System – system łatwej rewizji – łatwy sposób kontroli stanu rusztu – bez użycia narzędzi – zespół ruchomego rusztu palnika wersji VIP wyjmuje się do kontroli
    i czyszczenia bez otwierania kotła. Ruszt umieszczony jest w specjalnie zaprojektowanej szufladzie – rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.
  • ASS Automatic Security System – system bezpieczeństwa na drodze podawania paliwa – automatyczna klapa przeciwpożarowa nie wymagająca regulacji – rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.

Główną zaletą całej serii VIP jest dopracowany sposób automatycznego czyszczenia palnika.
Palniki wyposażone są w zespół ruchomego rusztu, który wykonując ruchy posuwisto-zwrotne w zaprogramowanych interwałach czasowych, pozwala na utrzymanie niezmiennych warunków spalania w czasie całej pracy.
Pozwoliło to na praktyczną bezobsługowość urządzenia sięgającą nawet kilku miesięcy, w zależności od jakości stosowanego paliwa.

Konstrukcja palnika z wyjmowanym zespołem ruchomego rusztu postaci szuflady, powala na pełną uniwersalność zabudowy palnika, zarówno w drzwiczkach kotła jak i w korpusie pieca.

Palnik pozwala na spalanie wszystkich rodzajów sypkiej i granulowanej biomasy niezależnie od jakości biomasy, w tym pellet ze słomy.

Dla producentów kotłów jako urządzenie przeznaczone do zabudowy, palnik dostępny w kilku wersjach konstrukcyjnych. Podstawowa wersja z wentylatorem umieszczonym pod palnikiem, dostępne również z wentylatorem umieszczonym na górze jak i z boku palnika.

Dla klientów indywidualnych, którzy chcą zmodernizować posiadane już kotły, przewidzieliśmy dwie wersje kolorystyczne – szarą lub pomarańczową z wentylatorem górnym.

W standardzie palnik wyposażony w ceramiczną niezawodną zapalarkę i sterowanie z modułem pogodowym obsługującym napęd zaworu mieszacza.

Typoszereg palników obejmuje moce: 15, 20, 30, 40 kW.

Moc Cena netto Cena z VAT 8% Cena z Vat 23%
12 4500 4860 5535
16 4500 4860 5535
20 4500 4860 5535
30 5000 5400 6150
40 5500 5940 6765

 

Copyright © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: strony www internetowe Bydgoszcz