Back to Top

Ecofire E+

Ecofire E+ palnik na pelet spalający granulat drzewny (pelety, pellets) jest optymalnym urządzeniem przeznaczonym do współpracy  z kotłami grzewczymi o mocy 10 – 30 kW.
Dzięki zastosowaniu ruchomego rusztu i ceramicznego paleniska nadaje się również do spalania gorszych gatunków peletu o zawartości popiołu większej niż 1%.

Ecofire E+ palniki na pelety mogą być montowane w kotłach węglowych: klasycznych i retortowych. Palnik na pelet Ecofire E+ posiada automatyczny układ rozpalania z elementem ceramicznym z gwarancją na 20 000 cykli rozpalania oraz czujnik optyczny detekcji płomienia. Podajnik zewnętrzny podaje paliwo do komory spalania, a ruchomy ruszt zapewnia dobre usuwanie żużla i popiołu. Ruszt może być uruchamiany ręcznie (wersja E+) lub automatycznie (ES+) w zależności od wersji palnika.
Palnik w kotle uzyskuje sprawność ponad 94%. Prace palnika i komfort jego obsługi można porównać do pracy palnika olejowego.

ECOFIRE E1 Palnik na pelet- spalający granulat drzewny (pelety, pellets) jest optymalnym urządzeniem przeznaczonym do współpracy  z kotłami grzewczymi o mocy 10 – 60 kW.

ECOFIRE E1 jest tak skonstruowany, aby w okresie jego długoletniego użytkowania koszty eksploatacji i serwisowania były niskie. Palnik na pelet z poziomym paleniskiem można zabudować praktycznie w każdym kotle.

ECOFIRE E1 palnik na pelety wyposażony jest w regulator z wyświetlaczem graficznym zapewniającym prostą obsługę. Steruje on pracą kotła, pompą obiegu kotłowego oraz ładowaniem ogrzewacza ciepłej wody lub zbiornika buforowego.
Palnik na pelet ECOFIRE E1 posiada automatyczny układ rozpalania z elementem ceramicznym z gwarancją na 20 000 cykli rozpalania oraz czujnik optyczny detekcji płomienia. Dodatkowy podajnik wewnątrz palnika przesuwa paliwo do komory spalania oraz zapewnia dobre usuwanie żużla i popiołu.
Uzyskujemy przez to bardzo efektywne i czyste spalanie. Palnik w kotle uzyskuje sprawność ponad 94%. Prace palnika i komfort jego obsługi można porównać do pracy palnika olejowego.
Palnik w zależności od jakości pelety należy 1 do 2 razy w tygodniu wyczyścić.
Czyszczenie palnika jest czynnością nieskomplikowana i w zależności od rodzaju kotła zajmuje od 2 do 5 minut.

Dostępne palniki o mocach:

16, 24, 32, 40 i 60 kW.

Copyright © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: strony www internetowe Bydgoszcz