Back to Top

Palniki na pelet dla piekarni

Palnik na pellet w piekarni to duże oszczędności 

Montujemy palniki, które spalają najtańszy na rynku pellet przemysłowy. Porównaj ceny tutaj: oferta pelletu

Palniki na pelet drzewny można montować zarówno w piecach RRK, jak i cyklotermicznych, termoolejowych i obrotowych. W zależności od stosowanego paliwa, zmiana palników na pelletowe generuje określone korzyści.

W przypadku pieców dotychczas opalanych olejem opałowym lub gazem znacząco obniżamy koszty, natomiast modernizując piece opalane dotychczas węglem, automatyzujemy proces rozpalania i dawkowania paliwa, a co za tym idzie stabilizujemy temperaturę wypieku. Dodatkowo stosowanie pelletu zamiast węgla eliminuje dym z komina, znacznie zmniejsza ilość popiołu. Obniżeniu ulega również opłata środowiskowa, a stosując pellet przemysłowy nie zwiększymy w ogóle kosztów produkcji (sprawdź: porównanie cen energii )

Palnik na pellet w piekarni

Wypróbuj palnik na pellet przed jego zakupem

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów wprowadziliśmy możliwość wypróbowania palnika pelletowego przed podjęciem decyzji o zakupie. Szczegóły: Wypróbuj w piekarni palnik na pellet

Montujemy palniki wiodących producentów

i stosujemy ceny katalogowe. Dodatkowo, z racji tego, że posiadamy pellet własnej produkcji, zapewniamy dostawy pelletu w najkorzystniejszych cenach. Dysponujemy również własnym transportem, co pozwala na szybką i sprawną realizację zamówień, niezależnie od zamawianych ilości. Współpracując z nami nie musisz się obawiać o znaczny wzrost cen zimą ani o okresowy brak surowca.

Palniki, które spalają najtańszy pellet.

Palnik na pellet z autoodpopielaniem, do pieca piekarniczego, spala pellet agro ze słomy, od 535pellet.pl

Większość oferowanych na rynku palników na pellet wymaga stosowania dobrego jakościowo pelletu. Bardzo często producenci palników wymagają pelletu opatrzonego certyfikatami DIN+ lub ENPlus A1, w przeciwnym razie zastrzegają możliwość nieuznawania gwarancji. Ceny pelletów certyfikowanych wahają się pomiędzy okresem wiosenno-letnim, a zimą potrafią rosnąć do ponad 1000 zł za tonę. Dobrym przykładem jest tutaj przełom roku 2013/2014 kiedy Ecopellet Barlinek kosztował 1070 zł za tonę. 

Zastosowanie palnika spalającego pellet przemysłowy przynosi duże oszczędności finansowe oraz uniezależnia  piekarnię od okresowych wahań cen. Dla porównania pellet przemysłowy o kaloryczności porównywalnej do certyfikowanego wiosną 2015 można nabyć w cenie już od 450 zł za tonę.

Copyright © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: strony www internetowe Bydgoszcz