Back to Top

Pellet 535pellet + 8mm lub 6mm

535pellet-home1

Kaloryczność: do 5 kwh/kg (18,5 MJ/kg)
Wilgotność – max 10%
Popiół – maks.: 0,7%

Pellet drzewny najwyższej jakości

Polecamy do stosowania w:

  • kotły na pellet drzewny, które nie posiadają mechanicznego czyszczenia palnika
  • piecyki na pellet
  • palniki na pellet, które nie posiadają mechanicznego czyszczenia palnika

Do produkcji pelletu 535pellet+ używane są tylko czyste trociny drzew iglastych: sosny, świerku i modrzewia. Sporadycznie dodawane są trociny bukowe, w ilości nie większej niż 10-20%. Staramy się, aby parametry naszego pelletu mieściły się w normie EN 14961-2, która jest podstawą dla najbardziej rygorystycznych certyfikatów.

Pellety produkowane zgodnie z rygorystycznymi normami charakteryzują się najlepszymi parametrami. Do ich produkcji mogą być wykorzystywane tylko trociny pochodzące z zakładów meblarskich i stolarskich, w których materiał przeznaczony do pelletowania odsysany jest z lini produkcyjnej  i nie ma styczności z podłożem. Nawet pozornie niewielkie ilości piasku i kurzu są w stanie doprowadzić do pogorszenia temperatury topnienia popiołu, a ten właśnie parametr ma kluczowy wpływ na powstawanie tzw.: „spieków” w palnikach pelletowych. Niedopuszczalne jest również stosowanie klejących środków chemicznych.

Pellet wysokiej jakości jest paliwem wymaganym przez prawie wszystkich producentów kotłów centralnego ogrzewania opalanych peletem oraz palników na pelet.

Najlepsze jakościowo pellety produkowane są przede wszystkim z trocin i wiórów drzew iglastych. W trocinach tych zawarta jest dużo większa ilość celulozy, niż w trocinach drzew liściastych. Celuloza odpowiada za sklejanie się materiału w trakcie procesu granulacji. Najlepsze jakościowo pellety produkowane są w 100 % z trocin sosnowych, świerkowych lub jodłowych. Niektórzy producenci do swego pelletu stosują rownież trociny liściaste, jednakże ich procentowy udział nie powinien przekraczać 30%

Jako ciekawostkę należy odnotować fakt, że niemal niemożliwe jest wyprodukowanie pelletu z czystych trocin liściastych, którego parametry pozwoliły by na uzyskanie wartości wymaganych przez certyfikaty.

Dostawy pelletu  realizujemy w okolicach miejscowości:

ŁódźZgierz, Ozorków, ŁęczycaKrośniewiceKłodawaKutnoPiątek, Koło, ŻychlinGostynin, Gąbin, Łowicz, SochaczewŻyrardów, SkierniewiceGłowno, Stryków, Brzeziny, Koluszki, Rawa Mazowiecka, TomaszówMazowiecki, Piotrków trybunalski, Sulejów, BełchatówZelówŁaskZduńska Wola, Sieradz, Turek, Poddębice,

Copyright © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: strony www internetowe Bydgoszcz