Back to Top

Pellet 535pellet EKO

535pellet-din51731a

Kaloryczność > 4,99 kwh/kg 18,0 MJ/kg
Wilgotność – max 10%
Popiół – max 1,0%

 

Pellet drzewny z trocin mieszanych, liściasto – iglastych

Polecamy do stosowania w:

  • kotły na pellet drzewny, które posiadają mechaniczne czyszczenie palnika
  • palniki na pellet, które posiadają mechaniczne czyszczenie palnika
  • kotły na pellet drzewny, które nie posiadają mechanicznego czyszczenia palnika – po uprzednim wypróbowaniu
  • palniki na pellet, które nie posiadają mechanicznego czyszczenia palnika – po uprzednim wypróbowaniu

Do produkcji pelletu 535pellet EKO używana jest mieszanina trocin tartacznych. Najczęściej jest to 50% trocin sosnowych i 50% trocin dębowych, bukowych i innych liściastych. Pellet EKO nie posiada domieszek pyłów, płyt wiórowych, laminatów, MDFu i innych zanieczyszczonych chemicznie surowców drewnopochodnych.  Staramy się, aby parametry naszego pelletu mieściły się w normie DIN 51731, oraz nie pozostawiały spieków. Palniki i kotły pracujące na pellecie 535pellet EKO należy czyścić 2-3 razy w tygodniu

Norma DIN 51731 to prekursor europejskiej normy  ENplus A2. Jest to podstawowa norma jakościowa pelletu, określająca maksymalną zawartość popiołu, wilgotność oraz minimalną kaloryczność.

W chwili obecnej instytucja certyfikująca zaprzestała nadawania nowych certyfikatów DIN 51731, ale branża przemysłu peleciarskiego wciąż bazuje na tej normie w celu określenia jakości swojego pelletu.

Kupując pellet wyprodukowany zgodnie z normą DIN 51731 / ENplus A2 trzeba się liczyć z koniecznością częstszego czyszczenia paleniska palnika pelletowego oraz kotła. Niemniej jednak wysoka kaloryczność i jednocześnie przystępna cena czynią taki pellet bardzo atrakcyjnym pod względem ekonomicznym paliwem grzewczym.

Zainteresowanym klientom instytucjonalnym oraz detalicznym proponujemy montaż specjalnych palników przeznaczonych do spalania pelletu niższej jakości.

Dostawy pelletu DIN 51731 realizujemy w okolicach miejscowości:

ŁódźZgierz, Ozorków, ŁęczycaKrośniewiceKłodawaKutnoPiątek, Koło, ŻychlinGostynin, Gąbin, Łowicz, SochaczewŻyrardów, SkierniewiceGłowno, Stryków, Brzeziny, Koluszki, Rawa Mazowiecka, TomaszówMazowiecki, Piotrków trybunalski, Sulejów, BełchatówZelówŁaskZduńska Wola, Sieradz, Turek, Poddębice,

Copyright © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: strony www internetowe Bydgoszcz