Back to Top

Pellet 535pellet + 8mm lub 6mm

535pellet-home1

Kaloryczność: do 5 kwh/kg (18,5 MJ/kg)
Wilgotność – max 10%
Popiół – maks.: 0,7%

Pellet zgodny z normą EN 14861-2

Polecamy do stosowania w:

  • kotły na pellet drzewny, które nie posiadają mechanicznego czyszczenia palnika
  • piecyki na pellet
  • palniki na pellet, które nie posiadają mechanicznego czyszczenia palnika

Do produkcji pelletu 535pellet+ używane są tylko czyste trociny drzew iglastych: sosny, świerku i modrzewia. Sporadycznie dodawane są trociny bukowe, w ilości nie większej niż 10-20%. Staramy się, aby parametry naszego pelletu mieściły się w normie EN 14961-2, która jest podstawą dla najbardziej rygorystycznych certyfikatów DIN Plus i ENplus A1.

Pellety produkowane zgodnie z normą DIN + / EN Plus A1 charakteryzują się najlepszymi parametrami. Do ich produkcji mogą być wykorzystywane tylko trociny pochodzące z zakładów meblarskich i stolarskich, w których materiał przeznaczony do pelletowania odsysany jest z lini produkcyjnej  i nie ma styczności z podłożem. Nawet pozornie niewielkie ilości piasku i kurzu są w stanie doprowadzić do pogorszenia temperatury topnienia popiołu, a ten właśnie parametr ma kluczowy wpływ na powstawanie tzw.: „spieków” w palnikach pelletowych. Niedopuszczalne jest również stosowanie klejących środków chemicznych.

Pellet jakości zgodnej z certyfikatem DIN Plus jest paliwem wymaganym przez prawie wszystkich producentów kotłów centralnego ogrzewania opalanych peletem oraz palników na pelet.

Najlepsze jakościowo pellety produkowane są przede wszystkim z trocin i wiórów drzew iglastych. W trocinach tych zawarta jest dużo większa ilość celulozy, niż w trocinach drzew liściastych. Celuloza odpowiada za sklejanie się materiału w trakcie procesu granulacji. Najlepsze jakościowo pellety produkowane są w 100 % z trocin sosnowych, świerkowych lub jodłowych. Niektórzy producenci do swego pelletu stosują rownież trociny liściaste, jednakże ich procentowy udział nie powinien przekraczać 30%

Jako ciekawostkę należy odnotować fakt, że niemal niemożliwe jest wyprodukowanie pelletu z czystych trocin liściastych, którego parametry pozwoliły by na uzyskanie wartości wymaganych przez certyfikat Din Plus / EN A1.

Dostawy pelletu DIN+ realizujemy w okolicach miejscowości:

ŁódźZgierz, Ozorków, ŁęczycaKrośniewiceKłodawaKutnoPiątek, Koło, ŻychlinGostynin, Gąbin, Łowicz, SochaczewŻyrardów, SkierniewiceGłowno, Stryków, Brzeziny, Koluszki, Rawa Mazowiecka, TomaszówMazowiecki, Piotrków trybunalski, Sulejów, BełchatówZelówŁaskZduńska Wola, Sieradz, Turek, Poddębice,

Copyright © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: strony www internetowe Bydgoszcz