Back to Top

Palnik na pellet UNI-MAX Perfect

Palnik na pellet UNI-MAX Perfect

 Palnik na pellet agro, ze słomy z systemem autoodpopielania UNI-MAX Perfect od 535pellet.pl

Perfect – nazwa tego palnika nie jest przypadkowa. Perfect, to najbardziej zaawansowana technologicznie linia palników, której celem jest uzyskanie bezkompromisowej wygody przy spalaniu pelletów. Docelowym miejscem zastosowania są w szczególności kotłownie olejowe i gazowe.

Perfect jest palnikiem dedykowanym dla dużych obiektów: magazynów, hoteli, szpitali, szkół i innych obiektów użyteczności publicznej.

Zastosowano innowacyjny system autoczyszczenia paleniska, dzięki któremu produkty spalania jak popiół i żużel odbierane są do pojemnika zewnętrznego a nie gromadzone w kotle, co kilkukrotnie wydłuża czas bezobsługowej pracy. Posiadają one również opatentowany autorski system dystrybucji powietrza w palniku, który podnosząc temperaturę w komorze spalania o dodatkowe 200 °C pozwala na dopalanie wszelkich gazów czego efektem jest tak niska emisja CO jak w przypadku spalania gazu czy oleju.

Palniki spalają granulaty różnej jakości: każdy rodzaj pelletu dostępny na rynku, zarówno pellet dobrej jakości, klasy DIN, DIN+ jak i pellet jakości przemysłowej, agropellet oraz drobną, suchą, sypką biomasę o frakcji do 20 mm.

Palniki z serii Perfect to palniki z segmentowym ruchomym rusztem typu schodkowego i wykładką ceramiczną komory spalania. Całość rusztu zaprojektowana jest w postaci szuflady, która wysuwa się do czyszczenia. Dzięki temu opatentowanemu rozwiązaniu, czyszczenie palnika jest bardzo proste i szybkie. Kontrola stanu paleniska oraz konserwacja nie wymaga użycia żadnych narzędzi i zajmuje tylko kilka chwil. Palniki przystosowane są do stałej zabudowy w korpusie kotła. Ceramiczna komora spalania stabilizuje warunki pracy, dzięki czemu palniki mają bardzo dobre wyniki w testach efektywności oraz niskiej emisji CO.

Palniki można zastosować w już działających układach do kotłów wszystkich rodzajów: węglowych, drzewnych, olejowych, parowych, procesów technologicznych. Palniki Uni-Max dostępne są w szerokim zakresie mocy od 25kW do 1MW (wkrótce do 4MW).

Moc Cena netto
100 12750
150 18375
200 21750
250 26250
300 30625
500 45000

Palnik na pellet z systemem autoodpopielania

Copyright © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone Projekt i wykonanie: strony www internetowe Bydgoszcz